1xbit giriş
Anasayfa / 1xBit / ESpor Dünyası Pronax’ın Emekliliğine Ağlıyor!

ESpor Dünyası Pronax’ın Emekliliğine Ağlıyor!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

En iyilerden biri olarak hatırlanmak için şöhretin doruğundayken bırakmanın önemli olduğunu söylerler. Efsanevi siber oyuncu Markus “Pronax” Wallsten de aynen böyle yaptı ve rekabetçi eSpor arenasını kesin olarak bırakma kararı aldığını açıkladı.

Pronax klavyesini astı ve emekli oldu

Küresel oyuncular topluluğu, “Pronax” lakaplı Markus Wallsten’in kendi resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile şaşkına döndü. Son paylaşımlarından birinde Pronax takipçilerine, bir daha herhangi bir resmi Counter Strike:Global Offensive turnuvasına katılmayacağını ve bu nedenle bu özgün eSpor arenasından temelli olarak çekildiğini açıkladı.

İlk günden itibaren kariyerini takip eden ve ona bu yoldaki her adımında ilham veren destekçiler ordusuna da teşekkür etti. Ama şimdi, Marcus, bu sahneyi değiştirip “daha büyük bir proje” için harekete geçme zamanı olduğunu düşünüyor. Pronax “daha büyük” projenin ne olduğu konusunda detaya girmedi ama bir sonraki basın bildirisinde her şeyi açıklığa kavuşturacağının garantisini verdi.

 

 

İkonik bir oyuncunun kariyerine retrospektif bir bakış

27 yaşındaki CS ustası, 2007 yılında başarıya gidecek yolun henüz başındaydı. Bu yıllarda, Begrip ve RAGE-Gaming gibi Counter Strike 1.6’da kapışan bir dizi önemli takımlarda oynadı. CS:GO’ya geçiş yaptıktan sonra, Absolute Legends ve Publiclir saflarına katıldı. 2013 yılında başlayan Fnatic ile iş birliği, kariyerinin en verimli dönemini oluşturdu. Bu takımın bir üyesi olarak, ikisi arka arkaya olmak üzere üç büyük şampiyonluk kazandı.

2016 yılında, Pronax’ın takım arkadaşlarından üçü: Freddy “KRIMZ” Johansson, Jesper “JW” Wecksell ve Robin “flusha” Ronnquist, Fnatic’ten ayrılarak Godsent adını verdikleri ayrı bir takım kurdu. Bu üçlünün en sonunda Fnatic’e geri dönmesine rağmen, Wallsten öncelikle bir oyuncu ve daha sonra bir hissedar olarak ve hatta 2018’de kısa bir süreliğine ayrılıp Digital Chaos ile birlikte olmasına karşın bu takımın hep bir parçası olarak kaldı.

Pronax, emekliliğini açıklamadan önce, aksiyondan bir dönem uzak kaldıktan sonra katıldığı Team Ancient’ta bir süre oynamıştı.

Pronax’ın emekli olmakta kararlı olup olmadığı henüz belirsiz, çünkü siber sporcuların bu tür “emeklilik” ‘lerden sonra geri dönmesine çok sık rastlanıyor.

Hakkında yazar

Check Also

1xbit ten Kripto Para Birimi Nasıl Satın Alınır?

1xBit’te yeni misiniz? Hâlâ kripto para biriminiz yok mu? Nasıl alabileceğinizi bilmiyor musunuz? Bu kılavuzu …

ESpor Dünyası Pronax’ın Emekliliğine Ağlıyor! | 1xBit