1xbit giriş
Anasayfa / 1xBit / Galatasaray Ethereum Tabanlı Taraftar Jetonu Çıkarıyor!

Galatasaray Ethereum Tabanlı Taraftar Jetonu Çıkarıyor!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Türk futbol devi Galatasaray, Socios.com ile ortaklık yaparak kripto para birimi dünyasına adım atan en yeni kulüp oldu. Aslanlar da taraftarların faydalanacağı kendi taraftar jeton arzını (FTO) çıkarıyor.

Taraftarlar için faydaları neler?

Galatasaray’ın Socios’un ödül tabanlı uygulamasında gösterilmesi, taraftarların kulübün taraftar oyuna sunmayı seçtiği anketlere katılmak için jeton satın alabileceği anlamına geliyor. Taraftarlar bir topluluk da kurabilecek, ki bu normal şartlarda mümkün olmayabiliyor. Ayrıca, taraftarların sadakat ve arkadaşlık duygusu yaratmaya yardımcı olabilecek global bir topluluğa erişme fırsatı olacak.

Bu topluluğa ek olarak, taraftarlar Ethereum satın alacak. Çeşitli jetonlar konusundaki fikirler farklılık gösterse de, çoğu insan Ethereum’un dünyaca tanınan bir jeton olduğu konusunda fikir birliğinde olacaktır. Tabii ki bir BTC değil ancak kendi faydalarına sahip ve bu jetona bu faydaları gösterme şansı vermeye değer.

Türk futbolu için muazzam bir an

 

La Liga ve EPL’de gördüğümüz gibi, kripto para birimi futbol dünyasında güçlü bir yer edindi. Bu önemli ortaklığın duyurulmasıyla, şimdi aynı şeyi Türkiye için söyleyebiliriz. Galatasaray, kendi taraftar jetonunu çıkaran ilk Türk takımı olmasa da, Aslanların kendi taraftar jetonunu çıkarması hem kulüp hem de kripto için ileriye dönük büyük bir adım. Bu, Socios ile ortaklık yapan iki Türk kulübünün de Türk futbolunu karıştıracağı anlamına geliyor

 

 

Kripto futbol dünyasını etkilemeye devam ediyor 

Kripto hakkındaki düşünceleriniz ne olursa olsun, büyük bir etkisi olduğu su götürmez bir gerçek. Bu durumda ise, kripto para birimi sadece spor dünyasında değil, bu güzel oyun üzerinde de etkisini bırakıyor. Kulüpler, kripto para biriminin 21. yüzyıla doğru ilerlediğini ve bunun bir alternatifi olmadığı gerçeğinin farkında.

Kripto para birimini kullanmanın özünde olan risklerden de bahsetmemiz gerekir. Sıradan yatırımlar ve hatta banka hesaplarının sağladığı koruma seviyesine sahip değil. Ancak bu, gittikçe artan sayıdaki taraftarın, futbolseverin ve organizasyonun kripto para birimiyle çalışmaya başlamasıyla zamanla artacaktır. Daha fazla deneyim kazanarak, herkes işleri yapma şeklimizi değiştirme gücünü ve becerisini kullanabilir. Futbol dünyasını geliştirmeye yardımcı olan topluluktan zaten bahsetmiştik. O topluluğu alıp iki veya üçle çarpabiliriz ama taraftarlar için değeri de eklemeliyiz.

Futbol kulüpleri Socios ve benzer platformlarla ortak yapmaya devam ederken, daha fazla değer sunmaya devam edebilir. Sonuçta, taraftar anketleri ve hatta hatıra eşyaları satın alma gibi değer ekleyen hizmetler, taraftarlar kulüplerinin kazanmasını istemenin yanı sıra kulüpte sahiplik duygusunu da hissetmekle ilgilendikleri için büyük önem taşıyor.

Görüşlerimiz

Galatasaray’ın Socios ile ortaklığı, kripto para biriminin global genişlemesinin arttığını gösteren bir başka örnek. Ancak bu genişleme beraberinde kripto konusunda da farkındalığı arttırıyor. Özellikle de taraftarların kripto para biriminin ne olduğunu, daha fazlasını yapabilmeleri konusunda onları nasıl güçlendirdiğini ve birincil faydalarının ne olduğunu anlamaları gerekiyor. Farkındalığı arttırmak, bir FTO’nun başarılı olup izini bırakması için gereken kilit bileşendir.

1xbit’e Giriş İçin Tıklayın

Hakkında yazar

Check Also

1xbit ten Kripto Para Birimi Nasıl Satın Alınır?

1xBit’te yeni misiniz? Hâlâ kripto para biriminiz yok mu? Nasıl alabileceğinizi bilmiyor musunuz? Bu kılavuzu …

Galatasaray Ethereum Tabanlı Taraftar Jetonu Çıkarıyor! | 1xBit