1xbit giriş
Anasayfa / 1xBit / Juventus Kendi Kripto Parasını Satışa Sundu!

Juventus Kendi Kripto Parasını Satışa Sundu!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Juventus F.C., Blockchain Tabanlı Taraftar Jetonu Çıkarıyor

Futbol kulüpleri, blockchain trenine atlamaya en hevesli gruplar arasında yer alıyor gibi görünüyor. İtalya’nın en büyük kulübü Juventus F.C.’nin dijital taraftar jetonu çıkaracağını açıklaması bunun en son örneği.

Juventus taraftar jetonu çıkarıyor

İtalya’nın en fazla ödül alan futbol takımlarından biri olan ve Yaşlı Kadın olarak da tanınan Juventus FC, taraftarlarını bir girişimle daha ihya etti. Arka arkaya 8 Scudetto kazanan Juventus, taraftarlarının kulübün belirli konulardaki karar ve politikalarını etkileyebilecek özel olarak düzenlenen oy verme ve anket oturumlarına katılabilmelerini sağlayan eşsiz taraftar jetonlarını sundu.

Taraftar jetonu fikri, profesyonel kulüplerin markalı taraftar jetonlarını çıkarabilmelerini sağlayan taraftar etkileşim platformu Socios.com’u desteklemesiyle bilinen bir dijital para birimi olan Chiliz ile ortaklıktan doğdu.

Juventus jetonunu geliştirip son haline getirmek neredeyse bir yıl sürdü ve 2 Aralık tarihinde, kulüp, Socios’ta bulunan tescilli para biriminin çıkarılmasıyla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

Şu an itibarıyla, jetonlar birim başına 2 EUR veya 2,22 $ başlangıç fiyatından satın alınabiliyor ancak bu fiyat değişebilir. Ayrıca, Socios.com uygulamasının arttırılmış gerçeklik özelliği “Jeton Avı” yoluyla da sınırlı sayıda ücretsiz jeton elde edilebilir.

Jeton sahipleri, kulüp yönetiminin kulüp destekçilerinin isteğini yansıtacak kararlar vermesine yardımcı olacak çeşitli oy verme ve anket aktivitelerine katılabilecekler. Örneğin, ilk anket, takım gol attıktan sonra stadyumda hangi şarkının çalınacağına karar verecek.

Daha da fazla spor takımı Blockchain trenine atlıyor

Juventus, aslında bu taraftar jetonlarını bu yılın başlarında çıkarmayı planlıyordu ancak bazı sorunlarla karşılaşmış olacaklar ki, bunu yapamadılar. Bir diğer Avrupa futbol devi olan Paris Saint-Germain’den de benzer bir girişim, markalı jeton geliştirme kararını izledi. Paris Saint-Germain, sadece oy verme hakkı tanımakla kalmayan, aynı zamanda belirli ödüller ve hatta VIP statüsü sağlayan bir jeton çıkarmak için Socios’la ortaklık kurdu.

Blockchain destekli markalı jetonlar son zamanlarda trend oldu. Örneğin, geçen ay, Amerikalı basketbol takımı Sacramento Kings, CryptoKaiju ile birlikte geliştirdikleri mübadele edilemeyen kripto jetonlarla desteklenen bir dizi koleksiyon ürünü çıkardı.

Die Roten’ın kulübün ürünleri ve dijital koleksiyon ürünleri için blockchain tabanlı bir doğrulama sistemi kullanmasına yardımcı olacak bir blockchain şirketi olan Stryking Entertainment ile bir anlaşma imzalayan Alman devleri Bayern Munich henüz kenarda bekliyor. Stryking girişimine katılmayı planlayan başka ünlü futbol kulüplerinin de olduğu bildiriliyor.

1xbit’e Giriş İçin Tıklayın

Hakkında yazar

Check Also

1xbit Yılbaşı Promosyonu!

GÜLE GÜLE 2019, HOŞ GELDİN 2020! Mutlu Noeller ve Mutlu yıllar! Promosyon süresi: 2 Aralık …

Juventus Kendi Kripto Parasını Satışa Sundu! | 1xBit